Detlji strašne tragedije iz Posušja: Imali između 18 i 19 godina; pronašle ih osobe uz susjedne vikendice!

Osam mladih osoba u dobi od 18 do 19 godina smrtno je stradalo u neviđenoj tragediji u Posušju, potvrdio je povjerenik Ministarstva unutarnjih poslova Zapadnohercegovačkog kantona, Milan Galić.

Prema njegovim riječima, u mjestu Tribistovo bilo je osam ljudi i niko od njih, nažalost, nije preživio. Ipak, prema neslužbenim informacijama govori se da se u kući nalazilo 10 osoba i da su dvije osobe preživjele, ali su trenutno u teškom stanju. Tijela su pronašli mlađe osobe iz susjedne vikendice.

“U susjednoj vikendici bile su također mlađe osobe koje su čekale Novu godinu. Oni su prvi primijetili da niko nije izašao iz vikendice koja se nalazila u blizini. Nakon toga su pokušali ući u vikendicu, ali vrata su bila zaključana. Jedan od njih ušao i u prizemlju zatekao osam osoba u besvjesnom stanju, nakon čega je pozvao policiju”, ispričao je Galić.

Vjerovalo se da je uzrok smrti bilo gušenje, ali nije uspio pružiti daljnje detalje. Istraga je u toku, a policija će kasnije objaviti nove informacije.

“Osobno ne mogu zamisliti ništa teže od gubitka djeteta u ovakvoj tragediji. Ovdje smo da izrazimo solidarnost i sućut obiteljima koje su izgubile djecu”, rekao je premijer Zdenko Ćosić dodavši da će u kantonu biti proglašeno nekoliko dana žalosti.

Vjeruje se da je razlog gušenja plin iz agregata, a tragedija je prijavljena jutros u 10 sati

“Izgubili smo osam mladih života, mislim da je to tragedija koju ćemo još dugo pamtiti i nadam se da ih više nećemo ni imati. Razgovarao sam s dežurnom doktoricom, tu je i tužilac, napravit će se obdukcija. Ne bih ništa više govorio, jako je nezahvalno govoriti bilo šta”, kazao je ministar zdravstva Tomislav Pejić.

Prema neslužbenim informacijama, stradale su 4 djevojke i 4 mladića sa područja Rakitno i Posušje, a općina Posušja pozvala je ugostiteljske objekte da prestanu s radom zbog tragedije koja je zadesila to područje, kao i cijelu BiH.