Dodik bijesan zbog sastanka Podžića i Mašovića o Ukrajini: Muslimani u BiH pokušavaju iskoristiti tu krizu

Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Milorad Dodik izjavio je danas da su ministar odbrane Sifet Podžić i načelnik Zajedničkog štaba Oružanih snaga BiH Senad Mašović prisustvovali sastanku ministra odbrane SAD Lloyda Austina s ukrajinskim zvaničnicima bez odluke Predsjedništva BiH.

Dodik je rekao da to pitanje nije bilo na sjednici Predsjedništva BiH i da je o tome obaviješten iz medija.

– Nije to pojedinačni slučaj, to je dio jednog udruženog poduhvata za rušenje BiH od strane muslimana. Muslimanski nacionalizam je otišao do te mjere da pokušava da iskoristi ukrajinsku krizu da bi reafirmisao svoje ciljeve – istakao je Dodik u Banjaluci.

Govoreći o navodima da se BiH pridružila sankcijama Rusiji, Dodik je rekao da BiH to nije učinila jer je za uvođenje sankcija bilo kojoj zemlji potrebna odluka nadležnih organa, što u ovom slučaju ne postoji, javlja RTRS.

Dodik je rekao da nije donesena odluka da se Bosna i Hercegovina pridruži u zabrani letenja ruskim avionima.

– Ovdje postoje dokazi o podjeli BiH. Muslimani će pokušati da se drže toga da su nešto uradili, a mi to ne prihvatamo jer o tome nije odlučeno u Predsjedništvu BiH, Savjetu ministara ili Parlamentarnoj skupštini – istakao je on.