Poslanik SNSD-a u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine Sanja Vulić protivi se inicijativi da se ponovo pokrene postupak javnog objavljivanja, prijedloga, izbora i usvajanja teksta, koju je predložio poslanik SDA Šemsudin Mehmedović ponuda.
Vulić je rekla da je Mehmedović pogriješio dom za predlaganje inicijative te istaknula da Federacija BiH nema grb, ni zastavu, ni himnu.
“BiH ima himnu kakvu ima. Pošto Parlament FBiH nije usvojio ni himnu, ni grb, ni zastavu, smatram da ste pogriješili”, kaže Vulić.
Istaknula je da se FBiH “zloupotrebljava simbole BiH, što može da asocira na lažno predstavljanje”.
Vulić je podjestila da je Mehmedović predložio sličnu inicijativu u 2016, ali nije prošla.
“Ne znam da li je ovo sada neka reciklaža tih prijedloga? Za mene lično postoji himna i to je najbolja himna, a zove se `Moja Republika`”, naglasila je ona.
Rekla je da Španjolska također nije imala tekst državne himne.
Rasprava je završeno i o šest inicijativa poslanika Denisa Zvizdića, o dvije inicijative poslanika Alme Čolo, te o po jednoj inicijativi poslanika Damira Arnauta i Nenada Nešića.
Također je održana zajednička rasprava o usvajanju niza međunarodnih ugovora i sporazuma.