KO TEBE HLJEBOM, TI NJEGA KAMENOM: Komšić podržao Baraliju, Baralija podržala uvrede na račun Komšića

Buru reakcija na društvenim mrežama proteklih dana izazvala je izjava vijećniće Naše stranke u novoizabranom Gradskom vijeću Grada Mostara Boška Ćavar.

Naime, u intervjuu za portal koji kontrolira HDZ, Boška Ćavar je, govoreći s ozbiljnim neprijateljstvom prema članu Predsjedništva BiH Željku Komšiću, između ostalog izjavila kako je duboko potresena onim što je neko nazvao “komšićkom” i da je Komšić nanio mnogo zla Hrvatima širom Bosne i Hercegovine.

Takva izjava Boške Ćavar naišla je na brojna negodovanja, ali ne i na osude iz Naše stranke.

Da stvar bude zanimljivija, upravo je Komšić, po završetku izbora u Mostaru u izjavama za medije kazao kako on ne bi imao ništa protiv da Irma Baralija iz Naše stranke bude gradonačelnica Mostara, ukoliko je moguće postići dogovor između Koalicije za Mostar i Bh.bloka o tome da Baralija bude zajednički kandidat za mjesto gradonačelnika Mostara

Realno, Komšićev potez bio je prilično neobičan jer je Baralija izabran u Gradsko vijeće ispred Bh. bloka, dok se Komšićeva Demokratska fronta nastupala na izborima u okviru Mostarske koalicije.

Za sada Irma Baralija nije komentirala Komšićevu javnu potporu. No, konačni nastup stranačke kolegice Boške Ćavar na nekoliko načina govori o tome koliko Baralija računa ili cijeni Komšićevu podršku.

Naime iz niza komentara na društvenim mrežama, vezanih za izjave Boške Ćavar, na twitreru se izdvaja podrška Irme Baralije uvredama na račun Željka Komšića, koje u pravilu stižu od članova ili simpatizera Naše stranke.

U tom kontekstu nameće se potpuno neobičan, ali istinit zaključak. Tako je Komšić podržao Baraliju kao kandidatkinju za gradonačelnicu Mostara, dok je Baralija podržala uvrede na račun Komšića.

Ujedno takva situacija možda i najbolje opisuje stanje na lijevo građanskoj sceni. Ulazud Komšić pokušava vući razumne poteze, mržnja prema njemu na dijelu tog političkog spektra, uistinu je jednaka, ako i ne i veća od mržnje koju prema njemu ispoljavaju zagrižene pristalice Dragana Čovića.