Lukač dao izjavu u Tužilaštvu BiH u svojstvu svjedoka

Ministar unutrašnjih poslova RS Dragan Lukač izjavio je danas da je danas u Tužilaštvu BiH dao izjavu u svojstvu svjedoka.

Naveo je da tužioca zanima postupanje Vlade u toku pripreme sejdnice NSRS o vraćanju prenesenih nadležnosti, kao i Vladin stav u pogledu odluka parlamenta i njihovog sprovođenja.

– Pitanja su bila u vezi sa sjednicom Narodne skupštine i Vlade zbog prenosa nadležnosti. Uglavnom je sve već poznato javnosti – rekao je Lukač Srni nakon jednočasovnog ispitivanja u Tužilaštvu BiH.

Ministar pravosuđa Republike Srpske Anton Kasipović ispitan je ranije danas kao svjedok u Tužilaštvu BiH i rekao da nije bilo pitanja o “rušenju ustavnog poretka BiH” , nego da tužioca najviše zanima postupanje Vlade u pogledu skupštinskih odluka o “vraćanju prenesenih nadležnosti”.