Samantha Power stigla u Predsjedništvo BiH, prisustvuje i Dodik

U Predsjedništvu BiH započeo je sastanak Samanthe Power, glavne administratorice USAID-a s članovima Predsjedništva BiH Željkom Komšićem, Šefikom Džaferovićem i Miloradom Dodikom.

Ovo će biti prvi susret člana Predsjedništva Milorada Dodika nakon što su mu SAD uvele nove sankcije.

“Ponovo ćemo razgovarati sa vama nakon tog sastanka, nakon razgovora o trenutnom političkom ćorsokaku u kome se zemlja nalazi. Jasno je da prijetnje povlačenjem institucija na državnom nivou prijete stabilnosti koja je postignuta prije 26. godina potpisivanjem Dejtonskog sporazuma”, rekla je Power novinarima u Sarajevu ranije.

Govoreći o sastanku sa predsjedavajućim i članovima Predsjedništva BiH, istakla je: “Očekujem iskren dijalog s tročlanim Predsjedništvom, da bismo razgovarali o očajničko potrebnim reformama za političke i ekonomske strukture u BiH”.

Administratorica USAID-a danas će na Trebeviću predstaviti inicijativu za unapređenje Bosne i Hercegovine na međunarodnom turističkom tržištu, kao i podršku USAID-ovog projekta za razvoj održivog turizma u našim zemljama na tom putu.