Šarović: Pozivamo prevarantsku SNSD da formiraju Agenciju za lijekove, Vojsku RS

Sa europarlamentarcima je u Banjaluci razgovarala i delegacija opozicionog SDS, na čelu sa predsjednikom stranke Mirkom Šarovicem.

Dejtonski mirovni sporazum, članstvo u EU, davanje statusa kandidata BiH što je prije moguće, pitanja su o kojima se razgovara sa grupom Zelenih.

“Željeli bismo da u predvečerje izbora dominiraju razvojne teme, ekonomija prije svega. Nažalost prednost dobijaju neka druga pitanja”.

Član Predsjednistva je pretjerao sa brojem pitanja koje je delegirao, više posebnih nego redovnih sjednica, kaže Šarović.

“Očito da tu ima i ličnog, da se lične situacije i animoziteti prenose. Sporazum sa Velikom Britanijom je uobičajena procedura koju sprovode sve zemlje Balkana nakon izlaska GBR iz EU. Svi su završili osim Crne Gore i BiH. Ukoliko se sporazum ne potpiše, ili bude opstruisan naša će privreda biti u manjku za 5 miliona eura”, kaže Šarović.

Šarović smatra da ovaj sporazum zamjenjuje SSP.

Pita zašto Milorad Dodik, član Predsjedništva BiH, nije pokrenuo pitanje Trgovske gore, ili neko drugo.

“Ovo je EPP”, zaključuje.

Za sporazum Otvoreni Balkan, kaže da je koristan za BiH, da je neka vrsta Cefte plus.

Inače, šef kluba poslanika SDS Miladin Stanić, kaže da ova stranka neće podržati veto Milorada Dodika.

“Pozivamo prevarantsku politiku SNSD da formiraju Agenciju za lijekove, Vojsku RS”, kaže.