Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je nakon predstavljanja oružja na vježbi “Štit 2022” da je Srbija čuvar mira i stabilnosti i da će to biti i dalje, ali Srbija nikome neće biti kanda za šutanje, javlja RTS.
Vučić je rekao da Srbija nema ništa dobro za očekivati u vezi s Kosovom i Metohijom, te napomenuo da se trenutno ne vodi dijalog s Kurtijem.
“Nemamo što dobro očekivati. Mnogi misle da situaciju u Ukrajini nadomjeste Kosovom, nemamo što dobro očekivati od razgovora o Kosovu i Metohiji jer mi i ne razgovaramo. Mi smo nekada imali dijalog, a sada ga s Kurtijem nemamo”, rekao je Vučić.
“Što se Kosova i Metohije tiče, situacija nije dobra, sve ide ka tome da Srbi odande budu otjerani i da Srbija prizna kosovsku nezavisnost, veliki sam skeptik u tom pogledu”, naveo je Vučić.